• Telefon : 0 533 511 50 91    |    Email : siparis@novakoltuk.com

No products in the cart.

Her birey evinin her köşesinin güzel görünmesi göz alıcı olması ve ferah olmasını ister. Fakat gözden kaçırılan bazı noktalar vardır.Bunlar evimizdeki eşyaların güzel ve şık görünmesinden daha önemlidir.yani mobilya da en önemli olan nokta sadece görünüşü değil kullanılan malzemenin kalitesi ve deformasyon sürecidir. Mesela odamızın bir köşesine köşe koltuk takımı ya da koltuk takımı almaya karar verdiniz. İlk olarak dikkat etmeniz gereken husus referansı olan şikayet almamış ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan firmaları tercih etmek olmalıdır.

Köşe Koltuk

 

Unutulmaması gereken bir noktada bir ürünün çok ucuz olması uygun şartlarda pazarlanması o ürünün aslında fırsat ürünü değil fırsatçıların ürünü olduğudur. Hiçbir malzeme değerinin altında fiyata verilmez. Buna bir örnek verecek olursak mesela köşe takımı için iskeletinde kullanılan malzeme ağaç olarak gürgen ise bu gürgen ağacın bile kendi içinde birçok sınıfa ayrılması fiyata çok etki eder. Bu sebeple bu ağacın fırınlanmış olması kaçıncı sınıf ağaç olduğu önemlidir. Tabii ki siz bir müşteri olarak bunu anlama ve ayırt edebilecek bilgiye sahip olamayabilirsiniz. Bu sebeple firmadaki kalite ve güven önemlidir. Referans çok önemlidir.

Ülkemiz gerçekten dünya çapında tekstil ve kumaş üreticiliği konusunda dünya çapında bir üne ulaşmış son derece kaliteli ve metrajlı ürünler çıkarmış ve bu firmalar dünya çapında gerek ihracat gerek ithalat konusunda kendini ispatlamıştır.Bu sebeple çin malı ucuz ve sadece ticari amaçlar göz önüne alınarak imal edilmiş kumaşlardan yapılan mobilyalar sizi kısa zaman içinde üzecek ve hatta daha önemlisi sağlık açısından size ayrı bir külfet çıkaracaktır.

Köşe Takımları

Polyester oranı fazla olan pamuk oranı az olan ve astarında yapıştırıcı olarak kullanılan bazı zararlı kimyasallar ile son derece sağlıksız olan bu kumaşlar hem sizi oturumda kısa bir süre içinde terletecek hemde zamanla aşınmaya sebep olacak ve size ürünü yenileme konusunda rahatsız edecek. Tabiiki buda size ayrı masraf açacaktır.Oturma gruplarında kumaş olarak kullanılması gereken yerli kaliteli pamuk oranı yüksek kumaşlar dır. Sadece bu iki unsurla bitmez tabi.Birde kullanılan iç malzeme dediğimiz sünger olayı vardır.

Günümüzde birçok malzeme ve ham madde yurt dışından alındığı için normal olarak dolar ve euro bazında ülkemize giriş yapmaktadır.Buda bizi yerinde durmayan fiyatlar sürekli değişen endeks ve sürekli değişen malzeme kalitesi olarak yormaktadır. Bunun için bazı firmalar ürünler üzerinde maliyeti düşürmek için gereksiz oynamalar yapmakta ve kalitesiz ve sağlıksız ürünler ile karma yaparak kaliteyi düşürerek piyasada gereksiz oynamalar yapmaktadır.

Mesela oturum süngerlerin de dns denilen bir olay vardır. Bu süngerin yoğunluğu sıklığı kalitesi anlamına gelir.

Dns i ne kadar düşükse kalite oranı o kadar düşer.Bu mesela 18 dns den başlar 23 dns 25 dns 28 dns 30 dns 32 ve 35 dns olarak devam eder.Bunların üzerinde uzun ömürlü olan fabrikada deforme edilerek piyasaya sürülen her sünger dediğimiz sünger vardır.Bu üst kalite olan ve bizim firma olarak hem tercih ettiğimiz hemde tavsiye ettiğimiz bir malzemedir.Bu ürün fabrikada deforme edilerek çıkarıldığı için sizin bu ürünü evinizde daha fazla deforme etme imkanınız yoktur.Bu hr denilen malzeme daha esnek daha uzun ömürlü ve daha sağlıklıdır. Tabi bunu siz ister sert ister yumuşak olarak tercih edebilirsiniz.

Şu da ayrı bir noktadır ki süngerin yumuşak ya da sert olmasının kaliteyle hiçbir alakası yoktur. Toplum içinde sert sünger daha geç çöker deforme olmaz algısı tamamen yanlıştır.Burada önemli olan dansite olayıdır. Tabii ki süngerin kalınlığı her ne kadar fiyata etki etmese de önemli bir faktördür.Sonuç olarak köşe takımı gibi üzerinde fazla vakit geçirilen ürünlerde malzeme kalitesi çok önemlidir.hatta görsellikten daha önemlidir. Doğal olarak evimizde odamızda sadece oturma grubu yok. Diğer eşyalar da önemli bir yer tutar.

Özel Ölçü Köşe Koltuk

Mesela tv ünitesi orta sehpa masa sandalye konsol gibi eşyalarda vardır. Bunlar cila bazlı ürünler olduğu için çok dikkat edilmesi gereken unsurlardır.Sebebi ise cila sonuçta kimyasal bir madde olduğu için kaçışı olmayan bir noktadır. Bir mobilya ham haliyle kullanılamadığı  için cila yapılması şarttır. Cila için kullanılan vernik tiner boya renk gibi ürünler tamamen kimyasal fabrikalarda organize sanayilerde üretilen maddelerdir. Bur da asıl önemli olan malzemenin kalitesi markası ve son kat olarak kullanması gereken maddeyi kullanıp kullanmadığıdır.Sonuçta küçük çocuk varsa evimizde mutlaka belli dönemlerde sürekli eşyalara elini sürecek ve ağzına götürecektir. Sağlıklı olması ve sizin evdeki kullanım ve temizlik maddesi olarak kullandığınız ürün anti bakteriyel özelliği büyük riskler çıkaracak veya ortadan kaldıracaktır.

Burada hem fiyat olarak uygun olan ve her ne kadar lake denilen cila kadar güzel görünmese de farklı seçenekleri olan ve zengin kartelası bulunan her deseni üretilebilen mdf lam denilen malzeme kullanmak hem temizlik hem çizikler hemde sağlık olarak daha avantajlı olacaktır. Sizler mobilya konusunda ve kullanılan malzeme konusunda dikkat ederseniz birçok firma bunun bilincine varacak ve sadece ticari açıdan değil sağlık ve kaliteyi de göz önünde bulundurarak imalat yapacaktır.Sizde evlerinizde daha rahat bir ortam bulacak ve daha uzun ömürlü ürünlere sahip olacak ve kötü sürprizlerden uzak kalacaksınız.