• Telefon : 0 533 511 50 91    |    Email : siparis@novakoltuk.com

No products in the cart.

Öncelikle bir köşe koltuk takımının güzel ve göz alıcı gözükmesi için bazı faktörleri unutmamak gerekir.malzeme kalitesi ve sağlamlık açısından  köşe takımları ne kadar kaliteli olursa olsun üzerinde kullanılan kumaş kalitesiz ve sıradan ise bu pekte güzel görünmesi beklenemez ve hatta malzemedeki kalite ve işçilik gibi önemli unsurlar işe yaramaz.Kumaş,malzeme,işçilik ve kombinasyon gibi faktörler bir köşe koltuk modelini güzel gösteren faktörlerdir.

köşe takımları

Peki beğendiğimiz modelde nasıl bir kumaş seçmeli ve ne gibi tarzlara yönelmeliyiz.Kumaş seçiminde renkten daha önemli olan şey kumaşın cinsi ve yapısıdır.Yani sizin evinizde kullanacağınız köşe takımı üzerinde deformasyon olayını en aza indirecek etken neyse ona göre kumaş seçilmelidir.mesela evinizde küçük çocuk varsa bu kumaşın daha çok leke olacağı ve daha çok silinmesi gerektiği anlamına gelir.Dolayısıyla leke tutmaz silinebilir ve hatta yıkanabilir bir kumaş olması gerekmektedir.Buna örnek uzun zamandır piyasada kullanılan tay tüyü denilen kumaştır.Bu kumaşlar üretilen fabrikaya göre 2 sene yıkanma garantisi ve 4 sene kendi garantisi olan kumaşlar dır. Fakat kullanıma bağlı olarak süreyi uzatabilirsiniz.

Bundan daha zor olanı ise evinizde kedi ya da köpek besliyor olmanızdır.eğer evde bu tür hayvan besliyorsanız mutlaka ve mutlaka örme kumaşlardan yani keten ve başka model dokuma kumaşlardan uzak durmanız şarttır.Kedi ve köpek gibi hayvanlar genelde kumaşı tırmalamayı çok sevdikleri için size en yakın zamanda en büyük masraflara itecektir.bunun yanında şuda unutulmamalıdır ki bir ürünün tamiratı ile yenisini almak arasında fiyat olarak pekte fazla fark yoktur.

Qubar Köşe Koltuk
Qubar Köşe Koltuk

Bu gibi bir sorun yaşamak istemiyorsanız mutlaka dokum aolmayan kumaş alın ve buna da en güzel örnek nubuk kumaşlar dır. Genelde yüzeysel olarak dokuma olmadığı için yırtılma ve sökülme gibi risklerden uzak kalmış olursunuz.buda size masrafsız uzun ömürlü bir kullanım süresi sunacaktır. Tabiiki herkes evinde kedi köpek beslemiyor ve küçük çocukta yok ise o zaman tamamen kendinize özel hoşunuza giden bir kumaş almak isterseniz görsel olarak yıllardır tahtını kimseye bırakmayan kumaş olan keten kumaş almak görsel açıdan çok avantajlıdır.

Bu keten kumaşlar da dokuma oranı ve pamuk oranı daha fazla olduğu için sizi evinizde daha rahat yumuşak bir kullanım ve rahat bir oturum sağlar.her ne kadar leke tutma ve silinebilme özelliği çok fazla olmasa da ketenin rahatlığını yaşamakiçin bazı şeylerden feragat etmek gerekecektir.Mesela bir pazar günü sabahtan akşama kadar oturup televizyon karşısında keyif yapmak istiyorsanız sizi terletmecek olan kumaş keten ve benzeri dokuma kumaşlar dır.
Bunun haricinde ben sıradışı bir kumaş seçmek isterim hepsinden farklı olsun derseniz o zaman micro fiber gibi gereğinden fazla para
istenen aslında fiyatını haketmeyen ve firma olarak tavsiye etmedğimiz kumaşları kullabilirsiniz.Şunu unutmamaklazım ki köşe takımları
sadece kumaş yada sadece malzeme yahut sadece işçilikle kendini göstermez.Bunların bir bütün halinde olması gerekir.BU sebeple nova koltuk, olarak sizlere tavsiyemiz kesinlikle modelin bütününe bakmanız ve araştırmanızdır.