• Telefon : 0 533 511 50 91    |    Email : siparis@novakoltuk.com

No products in the cart.

Köşe Takımlarında Yeni Tarzlar

Eviniz ve işyerinizi dekore ederken dekoratörlere ihtiyacınız kalmadan kendi tarzını yansıtmaya ne dersiniz? Yaşam alanlarınızda kendi tarzınızı oluşturmak için gereken tek şey görmekten hoşlandığınız eşyaları bir bütün haline getirmek. Yaşam alanlarınızı dekore etmeden önce size yol gösterecek dekorasyon stillerine bakarak kendiniz için en uygun tarza karar verebilirsiniz. Bu konuda ön planda olan kısımlar ise evinizde en önemli yere sahip olacak olan köşe takımları. Bu makalemizde Dekorasyon stilleri ve bu stillere uygun olan köşe takımlarından bahsedeceğim.

Çağdaş Stil;

Modern ve yumuşak hatların öne plana çıktığı bu tarz 20. yüzyılın ikinci yarısından itibaren ortaya çıkan birçok tarzı kapsar. Çağdaş stil genellikle modern stille karıştırılır. Ancak modern stilin hatları Çağdaş stile göre daha keskindir. Basitlik ve sadeliğin hakim olduğu bu tarzda farklı ve özgün tasarımlar ön plana çıkar. İç mekânlarda canlı renklerin ve sade öğelerin kullanılmasıyla oluşturulan zıtlık elegan bir görünümü de beraberinde getirir. Çağdaş stilde en çok tercih edilen renkler arasında kahverengi, isyah ve doğal tonlar yer alır. Çağdaş stili yaşam alanlarınıza adapte ederken az eşya kullanmayı ve boşluk bırakmayı ihmal etmemelisiniz. Ahşap ve seramik zeminleri, köşe takımları , alçak sehpaları ve şık aksesuarları kullanılarak ev ve iş yerlerinizde çağdaş tarzı uygulayabilirsiniz.

Venge Köşe Koltuk
Bu Stilde önerebileceğim köşe takımı Rustik Köşe Takımıdır. Gerek hatları gerek çizgileri gerekse, kendine özgü tarzı ile Rustik köşe takımı tam bu stile göre imal edilmektedir.

Art Deco Tarzı;

İnce ve zarif çizgileri modern ve endüstriyel malzemelerle birleştiren bu tarz; 1. Dünya Savaşı’ndan sonra başlayan yeni bir dönemin başlangıcını simgelemektedir. Kübist tablolar, uçak dizaynlarına gönderme yapan kromajlar, silindirik formlar ve pastel tonda kumaşları kullanarak siz de ev veya iş yerlerinizde Art Deco tarzını yansıtabilirsiniz. Bu tarzın mobilyaları oldukça modern ve kullanışlıdır. geometrik ince hatlar ve yuvarlatılmış köşeler köşe koltuklarda görülen en belirgin özelliklerdir. Art Deco tarzında krom ve camı yan yana kullanarak yaşam alanlarınızda farklı bir hava yaratabilirsiniz.

Peru Köşe Koltuk
Bu tarz için önerebileceğimiz ürünümüz Peru Köşe Koltuk tur.

Akdeniz tarzı;

İlhamını İtalya, Yunanistan ve İspanya’nın eski evlerinden alan Akdeniz stili, Modern İspanyol tarzı olarak da adlandırılmaktadır. Toprak, gökyüzü ve deniz tonlarının sıkça kullanıldığı bu dekorasyon stili ferah görünümüyle yaşam alanlarınızı aydınlatmaktadır. Parlak renklerdeki duvarlar, desenli kumaşlar, kıvrımlı ve cilalı mobilyalar Akdeniz stilinin vazgeçilmezlerindendir. Aynı zamanda güneşin eve girmesini sağlayan perdeler ve eskitilmiş ahşap kapılar da Akdeniz tarzıyla oldukça uyumlu olacaktır. Akdeniz tarzını şık tablolar ve gösterişli objeler kullanarak tamamlayabilirsiniz.

Ramos Köşe Koltuk
Bu tarz da tavsiye edebileceğim Köşe Koltuk ürünü Ramos Köşe Koltuk tur.

Asya Tarzı;

Japon ve Çin etkisinin sıkça hissedildiği bu tarzda minimalist anlayış hakimdir. Cam vazolar, bambu malzemeden tasarlanmış eşyalar, mumlar ve mozaikler Asya tarzının klasikleri arasındadır. İyi şans getirdiğine inanılan kırmızı renginin, hayvan figürlü objelerin ve tabloların hakim olduğu bu dekorasyon tarzında isterseniz Çin isterseniz de Japon etkisine yaşam alanlarınızda hayat verebilirsiniz. Japon tarzında minimalist etki, Çin tarzında ise egzotik ürünler daha çok görülmektedir. Her iki etkinin de ortak sonucu olan Asya tarzıyla yaşam alanlarınıza kullandığınız doğal renkler ve objeler sayesinde dinginlik ve huzuru getirebilirsiniz.

Köşe Takımları
Bu tarz da tavsiye edebileceğimiz takım Agarta Köşe Takımıdır.

Geleneksel Tarz;

Pek çok farklı stildeki öğeleri klasikleştirerek bir araya getiren bu tarz; oldukça rahat ve kullanışlıdır. Oldukça sakin olan Geleneksel tarzda sıradışı ve karmaşık öğelere yer verilmez. Mobilyalar her yaştan kişiye hitap eder. Modası geçmiş ve eskitilmiş mobilyaları bu tarz içinde uyum sağlayarak kullanabilirsiniz. Göz yormayan desenler, çizgiler ve geometrik şekillere bu tarz içinde fazlasıyla yer verilir. Parlaklığa ve gösterişli mobilyalara yer vermemesiyle ev ve iş yerlerinizi oldukça mütevazi bir görünüme kavuşturur.

Köşe Koltuk
Bu tarz da tavsiye edebileceğimiz takım Alborg Köşe Koltuk takımıdır.

Rustik Tarz;

Rahatlığı sevenler ve evinde kasaba havasını yaratmak isteyenler için ideal bir seçim olan bu tarz; taş ve ahşap öğeleri bir araya getirerek evlerinizde doğal bir ortam yaratmanızı sağlıyor. Dağ ve çiftlik evlerini anımsatan bir görünüm hissi veren Rustik tarzı hayata geçirmek için geyik boynuzu şeklinde bir avize, ceviz ağacından yapılmış bir mobilya ve puf koltuklar size yardımcı olacaktır. Süs ve gösterişten uzak olan bu tarz sayesinde evinizde otururken ruhunuzu dinlendireceksiniz.

İstanbul Chester Koltuk
Bu tarz da tavsiye edebileceğimiz takım İstanbul Chester Koltuk takımıdır.

 

İngiliz Kır Tarzı;

Victoria dönemini çağrıştıran eskitilmiş ve antik görünümlü öğelerin ön plana çıktığı bu tarzda İngiltere’nin çeşitli dönemlerine ait mobilya modellerine de yer verilir. Ahşap mobilyalar, desenli duvar kâğıtları, seramik aksesuarlar, basma kumaşlar bu stilin olmazsa olmazlarıdır. İngiliz kır tarzını yaşam alanlarınızda uygulamak için bolca mobilyaya ve aksesuara yer vermeniz gerekir. Şık görünümlü şöminelerde İngiliz kır tarzı için iyi bir alternatif olacaktır. Aksesuar olarak seçeceğiniz soft renkli ve hoş kokulu çiçeklerde İngiliz kır tarzını yansıtacaktır.

Köşe Koltuk
Bu tarz da tavsiye edebileceğimiz takım Abengo Köşe Takımıdır.

Eklektik Stil;

Yaratıcılığın ve farklı tasarımların kullanıldığı Eklektik stil birçok tarzın bir arada kullanılmasıyla oluşturulur. Geleneksel köşe koltuklarla modern köşe koltukları bile yan yana getirerek kullanabileceğiniz bu tarz özgüven ve coşkuyu temsil eder. Farklı doku ve renklerin karışımıyla elde edilen modern görünüm eklektik tarzın yansımasıdır. Eklektik tarzın vazgeçilmezi sıradışı ve özgün tasarımlı aksesuarlarla evinizi dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz.

Köşe Takımları

Bohem Stili;

Bohem stili, cıvıl cıvıl yaşamayı sevenler için doğru bir tercih olacaktır. Zıtlıkların uyumu olarak adlandırılan bu tarzda her deseni ve rengi bir arada kullanabilirsiniz. Patchwork kumaşlar Bohem tarzının simgesi haline gelmiştir. Vintage mobilyaların ve aksesuarların sıkça kullanıldığı Bohem tarzı, farklı materyallerin ve eşyaların bir araya getirilmesiyle oluşturulur. Loş ışıklı abajurlar, renkli yastıklar, desenli koltuklar, el yapımı aksesuarlar bohem stilinde bir araya getirilir. Turuncu, mor, pembe, fuşya, fıstık yeşili ve mavi bohem tarzının renkleridir.

Köşe Takımları
Köşe Takımları

Modern Stil;

Sadelik ve ferahlığı evinize getirmenin en şık yolu olan modern stile beyaz ve açık tonlar hakimdir. Kullanışlı ve zarif köşe takımlarının tercih edildiği bu tarzda kalabalık bir görünüm oluşturulmaması gerekir. Evinizi veya iş yerinizi dekore ederken yer döşemeleri için açık renk parkeler ve fayanslar, abartısız aksesuarlar, geometrik desenli halılar ve cam eşyalar seçmeniz Modern stili yansıtmanıza yardımcı olacaktır.

Köşe Koltuk

Romantik Stil;

Gösterişli olmayan yumuşak hatlardaki şık köşe takımları , pastel tonları, mumları ve dantelleri seviyorsanız Romantik stil tam size göre. 18. yüzyılın ikinci yarısında tüm sanat dallarını etkileyen romantizm akımı dekorasyon konusunda da vazgeçilemeyen tarzlar arasında. Evinizi mis kokulu çiçeklerle süsleyerek samimi ve sıcak bir ortam yaratmanızı sağlayan romantik stil, duygularını yaşam alanlarına yansıtmak isteyenler için iyi bir alternatif.

Köşe Takımları

İskandinav Stili;

İskandinav ülkelerinin uzun karlı kış aylarının griliğinden ilham alınarak oluşturulan bu tarzda gri renkle kontrast oluşturulan sarı, gri gibi pastel renkler dikkat çekmektedir. Beyazın aydınlatıcı etkisiyle yaşam alanlarınızı şık ve zarif bir görünüme kavuşturan İskandinav stilinde kıvrımlı köşe takımları , rahat kanepeler, tasarım sandalyeler kullanılır. Beyaz renginin hakim olduğu alanlarda çizgili, geometrik ve ekose desenli aksesuarlar kullanarak kontrast yaratabilirsiniz.

köşe koltuk

Retro Tarz;

60’lı ve 70’li yıllardan vazgeçemeyenlerin tercihi olan Retro tarz, evlerde ve iş yerlerinde yarattığı eğlenceli havayla herkesin beğenisini kazanıyor. Retro tarzının simgesi haline gelen avokado yeşili, esprili tablolar, baş döndüren desenler ve renkli baskılar sayesinde yaşam alanlarınızı cıvıl cıvıl bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Retro tarzı uygulamak için mavi ve turuncu renklerde köşe koltuk takımı, mermeri alçak sehpalar, bir kaç değişik ekpmanı tercih etmelisiniz. Sıradışı bir hava yaratmak için Tekli koltukları da deneyebilirsiniz. Retro stilini ayrılmaz bir parçası olan düz kumaşlar ve nostaljik parçaları da unutmamak lazım.

Köşe Koltuk
Köşe Koltuk