• Telefon : 0 533 511 50 91    |    Email : siparis@novakoltuk.com

No products in the cart.

Salon, oturma odası ve evimizde “geniş” olarak tanımladığımız pek çok alanda kullanabileceğimiz köşe takımlarını doğru bir şekilde tercih ettiğinizde oldukça şık bir dekoratif düzen elde edebilirsiniz. Bunun için bazı kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Yazımızda bu kriterlere kısaca değiniyoruz.

köşe takımı

Dekoratif Köşe Takımları Nasıl Olur?

Dekoratif köşe takımları; belli bir tarzı ya da temayı yansıtan, evin genel dekorasyonuna uygun olan ya da evin genel düzeninden daha farklı bir havayı yansıtan bir model de olabilir. Anlayabileceğiniz üzere dekoratif bir köşe takımı seçiminde birden fazla durum söz konusudur. Dolayısıyla beğeni ve istekleriniz doğrultusunda belli bir temaya sahip bir köşe takımı tercih etmeniz gerekiyor.

Dekoratif köşe takımı seçiminde ipuçları;

Sezona uygun bir dekorasyon uygulayabilirsiniz. Bu doğrultuda salon ve oturma odası gibi alanlar için bahar-yaz temasına sahip, bu temayı en iyi bir şekilde ifade eden renk ve desenlerin bulunduğu köşe takımları tercih edilebilir.
Özellikle de “çok amaçlı kullanım” özelliğine önem veriyorsanız aynı zamanda; yatağa dönüştürülebilir, depolama ve zero-wall özelliğine sahip bir köşe takımı tercih edebilirsiniz. Bu özellikle de “sade dekoratif düzen” uygulamayı amaçlayan müşterilerimiz için doğru bir seçenek olacaktır.

köşe takımı
Tercih edeceğiniz köşe takımı modelinin aynı zamanda evin ya da oturma odasının dekoratif renkleriyle uyum sağlayıp, sağlamadığını göz önünde bulundurmalısınız.
Unutmayın ki bir oturma odasının tüm dekoratif yapısı sadece koltuklarınız ile sınırlı değildir. Nitekim tercih edeceğiniz halı, perde, ev aksesuarları ve diğer öğeler de genel olarak bir düzeni yansıtır. Bu nedenle genel düzeni göz önünde bulundurarak tercih yapmanızı öneririz.

köşe takımı

Bu ipuçlarını kendi beğeni ve zevkleriniz doğrultusunda daha da sıralandırmamız mümkündür. En iyi ipuçlarını elde etmek içinse; köşe takımları kataloğunu inceleyerek fikir edinmenizi öneriyoruz. Bu sayede aynı zamanda pek çok yeni modeli de keşfetmiş olacaksınız.

Bir köşe takımı modeli tercih ederken tasarım özelliklerine ek olarak; kullanışlık, hijyenik olması, ergonomik olması gibi önemli kriterleri de göz önünde bulundurarak, satın alacağınız köşe takımı hakkında daha iyi bir karar vermenizi öneriyoruz.