Köşe Takımı Modelleri ve Renkleri

   Her yıl yepyeni tasarımlarla piyasaya sunulan ve yılın trendlerine göre yenilenen mobilya dekorasyon grubunun içinde köşe koltuk takımları, ilgi çekici oluşuyla ve kullanışlılığıyla tercih edilen bir yere sahiptir. Kullanıcıların birçoğunun iç tasarımda bu koltuk tipini tercih etmesindeki asıl sebep, evdeki kısıtlı alanı değerlendirebilmek ya da oturma alanında ferah bir görüntü elde edebilmektir.

    “L” veya ters “U” şeklinde tasarımlarıyla birkaç farklı modeli bulunan bu takımlar, ev veya işyerinizde kapladığı alanı minimum düzeyde tutması sayesinde düzenli bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Alan konusunda ekonomik olduğu kadar bütçe konusunda da ekonomik oluşuyla sizi memnun eder. Daha küçük alanda tarzınızı ön plana çıkarır ve geriye kalan alanları daha rahat kullanma avantajı sağlar.

    Trend köşe takımı modelleri ve renkleri arasında yataklı köşe takımı modeli senenin en tercih edileni olarak yerini almıştır. Bu model kullanışlılığını, yatağa çevrilebilme özelliği sayesinde elde etmiştir ve bu da tercih edilmesinde etkin rol oynamıştır. Avangart modeller ise aynı şekilde kullanıcıların stilini yansıtan ve özgün bir tarz ortaya koyması yönüyle tercih düzeyini yüksek tutan modeller arasındadır.

    Renk tercihlerine baktığımızda son yıllara kadar bireyler, iş yükünü azaltmak ve estetiği bozmamak adına kir belli etmeyen renkler seçmeye özen gösterse de şimdilerde kolay temizlenebilir, yıkanabilir, silinebilir kumaşa sahip modellerin ortaya çıkışı açık renklere de talep olmasında etki sağladı.

    Ev ve ofis dekorasyonu söz konusu olduğunda mobilyaların ne denli önemli olduğu su götürmez bir gerçektir. Aynı zamanda mobilyanın güzelliğini ortaya çıkaran şeylerden biri de rengi ve kombinasyon içerisinde bulunduğu diğer renklerle uyumu yakalamasıdır. Özellikle mekânın ev olduğu iç dekorasyonda eğer kolay temizlenebilen kumaş tercih edilmeyecekse koltuk takımının kumaşının kir belli etmeyen renklerden seçilmesi kolaylık sağlar. Örneğin kahverengi bu konuda gayet başarılı bir renk olmakla birlikte dekoratif görüntüsüyle de göze hitap eder. Aynı şekilde daha açık bir ton olmasına rağmen bej rengi de kiri çok göze batan bir leke olmadığı sürece gizleyebilir. Bununla birlikte modern bir görüntü oluşmasını sağlar. Bu kir belli etmeyen renkler çerçevesinde yeşil rengi de hardal, krem gibi renklerle uyum sağlandığında tercih edilebilecek, dinlendirici özelliğe sahip ve kullanışlı bir alternatiftir. Bu sene ve önümüzdeki sene için en tavsiye edilen şüphesiz modern görüntüsü ve diğer renklerle kombinlenebilirliğiyle odalarda zarifliğini ön plana çıkaran bordo rengidir.

    Modasını hiç yitirmeyen ve tercih listesinden hiç düşmeyen renklerden biri de mavidir. Her tonunun bambaşka bir hava kattığı odalar sayesinde ev dekorasyonunda oldukça popüler bir yere sahiptir. Özellikle geniş ve ferah odalarda kullanımının daha uygun olduğu koyu mavi rengi, basık ve dar odalarda kullanılırsa boğucu olabilir ve odanın olduğundan dar görünmesine yol açar. Bu yüzden bu şekildeki basık ve dar olan bir odada açık renklerin kullanılması daha ferah bir görüntüye imkân sağlar. Krem, geniş ve ferah bir görüntü için ideal renklerdendir. Diğer renklerle uyumu sayesinde de birçok takımda kendini gösterir. Gri rengi de krem gibi kombinasyonlar için uyum kurtarıcısı olup aynı zamanda kadınların ısrarla vazgeçemediği bir renktir. Bundaki önemli sebep gri ve antrasit gibi renklerin de kir görünümünü gizleyebilen renkler olmasıdır. Siyah rengi ev dekorasyonuna nazaran daha ofis ortamları için tercih edilse de zıttı olan beyazla yakaladığı uyumla fark yaratır. Mor rengi ise mobilya rengi olarak ne kadar az tercih edilse de her türlü konsepte uyum sağlayabilmesiyle “joker” özelliği görür.

     Geçen senenin en trend renkleri arasında ise gri, neon sarısı, füme, mavi, mavinin tonlarından açık galibarda, ametis mavisi, kırmızının bir tonu olan burgonya, fildişi, haki gibi bambaşka, açıktan koyuya birçok renk bulunmuştur. Bu renkler daha çok iç ısıtan ve mekânı boğmayıp ferahlık verecek özellikteki renk alternatifleridir.

hakkımızda
İLETİŞİM BİLGİLERİ
ADRES
Yukarı Dudulu Mah. Vaiz Sokak No:1 Ümraniye
GSM
0 216 540 68 83
Nova koltuk olarak sektöre giriş yaptığımız 1990 yılından bu yana binlerce evde yer almaktayız. Müşteri memnuniyeti politikamızı kuruluşumuzdan bu yana 1. sıradaki değer olarak benimsedik. Evlerinizde rahat ve şık bir yaşantı sürdürmeniz için var gücümüz...